Dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca


Istnieje niesamowicie wielka ilość diet odchudzających a każda z nich pozwala w bardzo szybkim czasie, stracić sporą ilość kilogramów. Wśród błyskawicznych diet odchudzających dominującą rolę odgrywają wszystkie te, których zasady opierają się na dostarczaniu organizmowi stosunkowo jak najmniejszych ilości kalorii.

Jednym z bardzo popularnych odchudzających programów żywieniowych jest dieta bikini, która w przeciągu dziesięciu dniu pozwala na stratę czterech a nawet pięciu kilogramów masy ciała. Wspomniana przed momentem dieta bikini opiera się na liczeniu kalorii. Oznacza to, że każda osoba, która zdecyduje się na przystąpienie do tego rodzaju programu odchudzania, powinna skrupulatnie przeliczać dostarczane w ciągu dnia do organizmu kalorie. Błyskawiczna dieta odchudzająca bikini składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich, będący najbardziej rygorystycznym oczyszcza organizm z toksyn. Etap drugi, trwający około sześciu dni jest odpowiedzialny za faktyczne obniżenie masy. Z kolei ostatnia część tego typu diety, pozwala ustabilizować procesy trawienne organizmu.

Dieta niskokaloryczna

Można bez wahania powiedzieć, że diety niskokaloryczne, pozwalają na najszybszą utratę niepotrzebnych kilogramów. Wśród programów żywieniowych opierających się na dostarczaniu organizmowi stosunkowo jak najmniejszej ilości kalorii, na jednym z czołowych miejsc można usytuować dietę bikini. Program żywieniowy określany terminem bikini, jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które po okresie zimowym pragną stracić kilka zbędnych kilogramów masy ciała. Odchudzająca terapia określana mianem diety bikini trwa przez dziesięć dni. Warto w tym momencie zaznaczyć, że jakiekolwiek próby wydłużenia w czasie diety bikini mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek niskokalorycznego programu odchudzającego w pierwszej kolejności swoją decyzję należy skonsultować z lekarzem. Każda kobieta w ciąży oraz matki karmiące piersią, są bezwzględnie wyłączone z kręgu tych, którzy mogą stosować się do zaleceń diet niskokalorycznych. W przypadku wspomnianej już wcześniej diety bikini, można stracić do pięciu kilogramów masy ciała.